Home Map Tel
Subskrybuj RSS

Konkurs fotograficzny "Wiki Lubi Zabytki"

17-07-2013

Wiki Lubi Zabytki to otwarty konkurs fotograficzny, który organizowany jest przez Stowarzyszenie Wikimedia Polska. Celem konkursu jest sfotografowanie wszystkich obiektów, które posiadają status zabytku nieruchomego oraz wpisane są na wykazy zabytków prowadzonych przez Wojewódzkich Konserwatorów Zabytków.

Trzecia edycja konkursu odbywa się od 1 do 30 września 2013. Patronat nad konkursem objął Narodowy Instytut Dziedzictwa.

 

Udział w konkursie może wziąć każda osoba dorosła oraz osoba poniżej 18. roku życia, za zgodą swoich opiekunów prawnych (zwykle rodziców), która akceptuje, iż zdjęcia przesyłane w konkursie zostaną udostępnione na zasadach wolnej licencji Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Polska. Ponadto, należy posiadać konto w Wikimedia Commons wraz z działającym adresem e-mail.

 

Udostępniając we wrześniu swoje zdjęcia zabytków w Wikimedia Commons, dajemy szansę na zilustrowanie dotyczących ich haseł w Wikipedii oraz zyskujemy szansę na cenne nagrody.
Dla autorów trzech najlepszych zdjęć przewidziano 3000, 1500 oraz 750 zł. Ponadto najlepsze fotografie wezmą udział w globalnym etapie konkursu „Wiki Loves Monuments 2013″! Przewidziano również nagrody specjalne (2000, 1500, 750 zł) dla osób, które prześlą najwięcej dobrych jakościowo zdjęć polskich zabytków, szczególnie jeżeli nie miały one dotąd swojego zdjęcia w Wikimedia Commons.

 

Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać na stronach http://wikizabytki.pl/ oraz http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Wiki_Lubi_Zabytki

Dołącz do nas na Facebooku


 
Copyright (c) 2008 www.nowasarzyna.eu
Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, 37-310 Nowa Sarzyna, ul.Mikołaja Kopernika 1
tel.: (17) 24 13 177, fax: (17) 24 13 111
umig@nowasarzyna.eu
Realizacja: Ideo
powered by: