Home Map Tel
Subskrybuj RSS

Zbiórka makulatury na budowę studni w Afryce

27-10-2017

Od 2 listopada na terenie naszej gminy rozpoczynamy po raz drugi akcję zbierania makulatury na budowę kolejnej studni w Czadzie w Afryce. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Nowa Sarzyna do włączenia się w akcję, której celem jest pomoc najbardziej potrzebującym krajom afrykańskim w dostępie do czystej wody pitnej, jako elementarnej potrzeby każdego człowieka. W Afryce wciąż jest wiele miejsc, gdzie ludzie umierają z powodu braku wody.
Przy okazji pragniemy bardzo gorąco podziękować wszystkim mieszkańcom i instytucjom za liczne i pełne zaangażowanie w zeszłoroczną akcję. Dzięki Państwa ofiarności i pomocy udało się w ciągu miesiąca zebrać 3 kontenery makulatury o łącznej wadze ok. 13 ton. Na budowę jednej studni w Afryce potrzeba ok. 75-100 ton makulatury, więc każdy przyniesiony kilogram makulatury jest bardzo ważny.
Poniżej zdjęcia z otwarcia już wybudowanych kilku studni w afrykańskich wioskach, których budowę tam na miejscu koordynuje i wspiera przebywający na misji w Czadzie ksiądz Edward.

 

 

 

 


Dołącz do nas na Facebooku


 
Copyright (c) 2008 www.nowasarzyna.eu
Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, 37-310 Nowa Sarzyna, ul.Mikołaja Kopernika 1
tel.: (17) 24 13 177, fax: (17) 24 13 111
umig@nowasarzyna.eu
Realizacja: Ideo
powered by: