Home Map Tel
Subskrybuj RSS

Otwarcie przedszkola w Sarzynie i hali sportowej w Woli Zarczyckiej

19-03-2018
Oddział Przedszkolny w Sarzynie
Hala sportowa w Woli Zarczyckiej

W piątek 16 marca br. odbyły się uroczystości oddania do użytku dwóch największych inwestycji z zakresu infrastruktury oświatowej w ostatnich latach.

 

W Sarzynie za blisko 2,9 mln zł powstał nowoczesny i przestronny budynek przedszkolny, który w sposób znaczący poprawi standard pracy szkoły, a przede wszystkim podniesie jakość i warunki wychowania przedszkolnego. Znajdują się w nim 4 sale, szatnie, pomieszczenia gospodarcze i socjalne, poddasze do ćwiczeń i zabaw oraz taras rekreacyjny. Na realizację tej inwestycji samorząd pozyskał dofinansowanie w kwocie 973 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.

 

Przy Szkole Podstawowej w Woli Zarczyckiej wybudowano halę sportową za kwotę ponad 1,6 mln zł, z czego 761 tys. zł to dofinansowanie z RPO WP. Nowy budynek, oprócz głównej hali posiada salkę do fitnessu, szatnie, pokoje dla trenerów, magazyn sprzętu oraz zaplecze sanitarne i gospodarcze. Inwestycja ta w znaczącym stopniu poprawi jakość pracy szkoły oraz wpłynie na komfort i bezpieczeństwo odbywających się zajęć wychowania fizycznego.

 

W uroczystościach otwarcia uczestniczył Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, Poseł na Sejm RP Jerzy Paul, przedstawiciele Marszałka Województwa Podkarpackiego i Podkarpackiego Kuratorium Oświaty, Starosta Leżajski, samorządowcy z okolicznych gmin, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji powiatowych i gminnych, radni, siołtysi i przewodniczący osiedli, dyrekcje, nauczyciele i pracownicy szkół oraz rodzice i młodzież szkolna. W obu nowych budynkach odbyły się występy artystyczne przygotowane przez przedszkolaków, uczniów i nauczycieli.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z tych wydarzeń.

 

Dołącz do nas na Facebooku


 
Copyright (c) 2008 www.nowasarzyna.eu
Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, 37-310 Nowa Sarzyna, ul.Mikołaja Kopernika 1
tel.: (17) 24 13 177, fax: (17) 24 13 111
umig@nowasarzyna.eu
Realizacja: Ideo
powered by: