Home Map Tel
Subskrybuj RSS

Złoty medal Mistrzostw Europy organizacji IFK dla reprezentantki Polski z Nowej Sarzyny

12-04-2018

W dniach 7-8 kwietnia Leżajski Klub Kyokushin Karate brał udział w Mistrzostwach Europy organizacji IFK. W turnieju "6th IFK European Open Championships 2018" wystąpiły mieszkanki Nowej Sarzyny: Oliwia Wojtas, Julia Żak i Natalia Kondeusz. Kierownikiem ekipy był sensei Dariusz Burda. Mistrzostwa odbyły się na hali sportowej "Mika" w Erywaniu (Armenia). W turnieju wystartowało blisko 580 zawodników z 25 krajów.

Oliwia Wojtas w swojej pierwszej walce pokonała Nano Shubitidze, reprezentantkę Gruzji, żeby w kolejnej zmierzyć się z Kateryną Tataurovą z Ukrainy. W obydwóch starciach widać było wyraźną przewagę zawodniczki z Polski. Walkę półfinałową stoczyła z Yasmin Mamyshevą z Kazachstanu, wygrywając w dogrywce przez zdobycie punktu waza-ari za technikę nożną na strefę głowy (mawashi geri jodan). W finale zarówno Oliwia, jak i jej przeciwniczka Karina Berikova, reprezentantka Kazachstanu, pokazały ogromnego ducha walki. Zawodniczki stoczyły rozgrywkę w regulaminowym czasie, doprowadzając do remisu, dogrywka także nie wskazała zwycięzcy. Przez brak różnicy w wadze przeciwniczek, sędziowie zadecydowali o kolejnej rundzie. Po trzech remisach, decyzją wszystkich sędziów, Oliwia Wojtas wywalczyła złoty medal Mistrzostw Europy w kategorii juniorek 12-13 lat. Warto wspomnieć o tym, że Oliwia już po raz trzeci zdobyła tytuł Mistrzostw Europy. Za pierwszym razem wygrała mistrzostwa KWU w Berlinie 18 marca 2017 roku. Za drugim razem Mistrzostwa Europy organizacji WKB w Rzeszowie 15 października 2017.

Julia Żak pierwszą walkę z Zeinab Hossein pochodzącą z Iranu wygrała w efektownym stylu. Pokonała swoją przeciwniczkę przed upływem regulaminowego czasu, zdobywając ippon (dwa waza-ari). Następny pojedynek stoczyła z Valeriią Zeleniną z Rosji. Zawodniczki prowadziły wyrównaną walkę. Sędziowie zadecydowali o dogrywce, która również nie wskazała zwycięzcy. Brak różnicy w wadze i kolejna dogrywka, przechyliły szalę na korzyść Rosjanki.

Natalia Kondeusz w pierwszej walce spotkała się z Agnes Westrin, utytułowaną reprezentantką Szwecji. Po wyrównanym początku, Szwedka pokazała swoją przewagę, zdobywając punkt waza-ari przez silne uderzenia na wysokość wątroby. Natalia musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki, która ostatecznie stanęła na najwyższym stopniu podium.

Mistrzostwa Europy stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Na turnieju można było zobaczyć świetne przygotowanie zawodników i wiele wysokiej klasy walk. Naszym zawodniczkom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów na drodze kyokushin. Udział w zawodach pokryty był między innymi ze środków pochodzących z dotacji z Miasta i Gminy Nowa Sarzyna oraz Powiatu Leżajskiego.

Dołącz do nas na Facebooku


 
Copyright (c) 2008 www.nowasarzyna.eu
Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, 37-310 Nowa Sarzyna, ul.Mikołaja Kopernika 1
tel.: (17) 24 13 177, fax: (17) 24 13 111
umig@nowasarzyna.eu
Realizacja: Ideo
powered by: