Home Map Tel
Subskrybuj RSS

Julia Żak Mistrzynią Polski!

24-04-2018

Podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Karate Kyokushin Julia Żak z Nowej Sarzyny wygrała trzy walki. Pierwszą – z Klaudią Krocz – przez wskazanie sędziów, drugą – z Sabiną Lach – poprzez ippon, po upływie połowy regulaminowego czasu walki w półfinale, czyli trzech minut. Ostatni i najcięższy pojedynek stoczyła z Natalią Wódką. Po upływie trzech minut walki sędziowie nie byli w stanie stwierdzić przewagi u żadnej z przeciwniczek, co poskutkowało dwuminutową dogrywką, która również nie zadecydowała o zwycięstwie żadnej z dziewczyn. Dopiero po kolejnych dwóch minutach walki Julii udało zdobyć się waza-ari poprzez wykonanie techniki mawashi geri na strefę jodan, co zadecydowało o jej wygranej. Ponadto, podczas turnieju zawodniczka pomyślnie przeszła test Tameshiwari (łamania desek), obowiązkowy dla każdego zawodnika, który zakwalifikował się do finałowej czwórki. Decyzją sędziów, oprócz zaszczytnego pierwszego miejsca, Julia otrzymała dodatkowo tytuł Najlepszej Zawodniczki turnieju. Warto w tym miejscu dodać, że Julka na swoim koncie ma zdobyty złoty medal w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców (18-21 lat) w 2017r. , 3 miejsce w Mistrzostwach Europy seniorek oraz złoty medal w Pucharze Polski Juniorów. Jako juniorka wielokrotnie stawała na najwyższym podium w różnych zawodach karate rangi mistrzowskiej w Białorusi, Mołdawii i Hiszpanii.

Mniej szczęścia w losowaniu miała nasz najbardziej utytułowana zawodniczka Izabela Dec, która już w pierwszej walce trafiła na bardzo mocną zawodniczkę Natalię Wódka z klubu Ippon Konstańcin Jeziorna.

„Walka miała trwać 2 minuty - z tego względu, że byłam wylosowana przez sędziów do repasażu. Kilka wskazówek od sensei Agnieszki Winek (trener kadry kobiet WKB). Rozgrzałam się i wyszłam. Niestety przeciwniczka - Natalia Wódka okazała się lepsza. Trafne i szybkie mae geri trochę wybiły mnie z rytmu. Sędziowie zdecydowali wyższość Natalii. To mnie motywuje do większej pracy. Następnym razem będzie lepiej - OSU!” - powiedziała Iza Dec.

45 Mistrzostwa Polski Kyokushin seniorów z udziałem 112 zawodników reprezentujących 54 kluby Karate z terenu całej Polski  odbyły się 21 kwietnia 2018 w Limanowej. Głównym organizatorem mistrzostw był Klub ARS z Limanowej kierowany przez sensei Arkadiusza Sukiennika, a współorganizatorami: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Starostwo Powiatowe w Limanowej oraz Urząd Miasta Limanowa. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, a sędzią technicznym shihan Edward Urbańczyk.

Naszym zawodniczkom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów na drodze kyokushin. Udział w zawodach pokryty był między innymi ze środków pochodzących z dotacji z Miasta i Gminy Nowa Sarzyna oraz Powiatu Leżajskiego. Kierownikiem ekipy był sensei Dariusz Burda.

 

LKKK

Dołącz do nas na Facebooku


 
Copyright (c) 2008 www.nowasarzyna.eu
Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, 37-310 Nowa Sarzyna, ul.Mikołaja Kopernika 1
tel.: (17) 24 13 177, fax: (17) 24 13 111
umig@nowasarzyna.eu
Realizacja: Ideo
powered by: