Home Map Tel
Subskrybuj RSS

Wyjątkowa Noc Muzeum 2018

15-05-2018

Europejska Noc Muzeów w roku 2018 odbędzie 19 maja. W Leżajsku rozpocznie się ona dzień wcześniej i będzie trwać aż przez dwa dni. W ramach imprezy będzie można zwiedzić bezpłatnie wszystkie ekspozycje Muzeum oraz skorzystać z dodatkowych atrakcji jakie przygotowali na ten dzień organizatorzy.

W piątek 18 maja na scenie plenerowej przed Muzeum Ziemi Leżajskiej, o godz. 20:30 odbędzie się premiera spektaklu muzycznego pt. "Nasza jest noc" w programie znajdą się piosenki z lat 20 i 30 XX wieku w wykonaniu teatru muzycznego Broadway z GOK Giedlarowa. W repertuarze m.in. "Seksapil", "Umówiłem się z nią na dziewiątą", "Ada to nie wypada", "Ach jak przyjemnie", "Miłość ci wszystko wybaczy", "Już taki jestem zimny drań" i wiele innych.

W sobotę 19 maja również na scenie plenerowej przed Muzeum Ziemi Leżajskiej, o godz. 18:30 zaprezentują się uczniowie Szkoły Muzycznej w Leżajsku podczas koncertu pt. "Jazz session", następnie na scenie zaprezentują artyści z powiatu leżajskiego.

O 20:30 wystąpi gwiazda wieczoru Stan Borys, który wykona legendarne utwory m.in. "Jaskółka", "Dzika Plaża", "Anna", itp... Dodatkowo w godzinach od 17:00 do 24:00 będzie można zwiedzić nieodpłatnie ekspozycje stałe Muzeum oraz wystawę jednodniową "Mundur i Broń", na której zobaczyć będzie można współczesną broń palną oraz mundury m.in. GROM-u.

Ponadto będzie można skorzystać z ogródka piwnego i skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni dla dzieci, a także oglądnąć wyjątkowy pokaz świetlny wykonany przez firmę PB LIGHT – Paweł Burda.

 

Jacek Kwieciński
Dyrektor Muzeum Ziemi Leżajskiej

Dołącz do nas na Facebooku


 
Copyright (c) 2008 www.nowasarzyna.eu
Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, 37-310 Nowa Sarzyna, ul.Mikołaja Kopernika 1
tel.: (17) 24 13 177, fax: (17) 24 13 111
umig@nowasarzyna.eu
Realizacja: Ideo
powered by: