Home Map Tel

Spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim

02-07-2018

30 czerwca w auli Gimnazjum w Nowej Sarzynie odbyło się spotkanie mieszkańców naszej gminy z Prezesem Rady Ministrów Mateuszem Morawieckim. Szef rządu przyjechał na zaproszenie posła Jerzego Paula i burmistrza Andrzeja Rychla.
Premier w trakcie spotkania mówił o przywróceniu przez rządy PiS elementarnej sprawności państwa, sprawiedliwości społecznej oraz budowie nowego modelu gospodarczego. Po stronie sukcesów wymienił m.in. uszczelnienie podatku VAT. - Środki te często nie trafiały do budżetu państwa, tylko były zawłaszczone prze różne mafie podatkowe - zaznaczył. Sporo uwagi poświęcił także bezpieczeństwu finansowemu rodzin i osób słabszych, których rząd wspiera poprzez programy „Rodzina 500+”, "Dobry Start" „Opieka 75+”, obniżenie wieku emerytalnego czy dopłaty do ubezpieczeń dla rolników.  Podczas swojego wystąpienia premier poruszył również temat składki ZUS dla małych firm,  która będzie proporcjonalna do wysokości zarobków.
Premier wskazał, że obecny rząd odbudował sprawiedliwość historyczną. - Bohaterów nazywamy bohaterami, katów - katami, ofiary - ofiarami – powiedział. Odniósł się przy tym do porozumienia z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu dotyczącego wspólnej deklaracji, która „będzie orężem Polski do walki o prawdę historyczną na arenie międzynarodowej”. 
Szef rządu mówił także o kwestii relokacji uchodźców, zaznaczając, że to w kompetencji suwerennego państwa polskiego leży decyzja, kto może i na jakich zasadach wjeżdżać na terytorium kraju. 
Na zakończenie premier Mateusz Morawiecki odpowiadał na pytania mieszkańców, które dotyczyły, m.in. programu budowy dróg lokalnych, wsparcia państwa przy budowie kanalizacji sanitarnej, wysokości podatku od wyrobów wiklinowych czy zahamowaniu emigracji zarobkowej młodych ludzi.

 

Dołącz do nas na Facebooku


 
Copyright (c) 2008 www.nowasarzyna.eu
Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, 37-310 Nowa Sarzyna, ul.Mikołaja Kopernika 1
tel.: (17) 24 13 177, fax: (17) 24 13 111
umig@nowasarzyna.eu
Realizacja: Ideo
powered by: