Home Map Tel
Subskrybuj RSS

Praktyczne informacje dotyczący wyborów samorządowych

19-10-2018

 

Wszystkie obwieszczenia, zarządzenia i informacje dotyczące Wyborów samorządowych, zarządzonych na dzień 21 października 2018 r. publikowane są na bieżąco w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy (www.bip.nowasarzyna.eu) w zakładce Wybory - Wybory samorządowe 2018.
 

W trakcie wyborów, uprawnieni do głosowania będą mogli oddać głosy na kandydatów do Rady Miejskiej w Nowej Sarzynie, Rady Powiatu Leżajskiego, Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz na urząd Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Sarzyna. Głosowanie potrwa od  godz.  7:00  do  godz.  21:00.
 

Kadencja ww. rad, sejmiku i burmistrza została wydłużona z czterech do pięciu lat. Jednocześnie wprowadzono zasadę dwukadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.
 

W poprzednich wyborach samorządowych w 2014 roku do Rady Miejskiej obowiązywały jednomandatowe okręgi wyborcze. W tegorocznych wyborach w Gminie Nowa Sarzyna, liczącej powyżej 20 tysięcy mieszkańców utworzono trzy okręgi wyborcze.
Okręg nr 1: miasto Nowa Sarzyna, z którego wybieranych będzie sześciu radnych.
Okręg nr 2: Jelna, Judaszówka, Łukowa, Ruda Łańcucka, Sarzyna, Tarnogóra, z którego wybieranych będzie ośmiu radnych.
Okręg nr 3: Łętownia-Gościniec, Łętownia, Majdan Łętowski, Wola Zarczycka, Wólka Łętowska, z którego wybieranych będzie siedmiu radnych.
 

W nadchodzących wyborach po raz pierwszy użyte zostaną przeźroczyste urny, a w poszczególnych obwodach pracować będzie dwie komisje: jedna będzie organizować głosowanie, a druga ustalać wyniki  głosowania.
Prawo wybierania (czynne prawo wyborcze) przysługuje obywatelowi polskiemu, który najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat i stale zamieszkuje na obszarze działania danej rady.

Wykaz obwodów głosowania (lokali wyborczych) na terenie Miasta i Gminy Nowa Sarzyna.

Kandydaci na urząd Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Sarzyna.

Kandydaci do Rady Miejskiej w Nowej Sarzynie: Okręg nr 1, Okręg nr 2, Okręg nr 3.

Kandydaci do Rady Powiatu Leżajskiego.

Kandydaci do Sejmiku Województwa Podkarpackiego.
 

Dołącz do nas na Facebooku


 
Copyright (c) 2008 www.nowasarzyna.eu
Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, 37-310 Nowa Sarzyna, ul.Mikołaja Kopernika 1
tel.: (17) 24 13 177, fax: (17) 24 13 111
umig@nowasarzyna.eu
Realizacja: Ideo
powered by: