Home Map Tel
Subskrybuj RSS

Dwa złote i dwa srebrne medale naszych karateków!

29-03-2019

Lorca nazywana jest „miastem słońca”, które słynie z kościołów i klasztorów z różnych okresów oraz  barokowych pałaców. Symbolem Lorki jest zamek Fortaleza del Sol (Forteca słońca).
W dniu 23 marca 2019 r. w tym hiszpańskim mieście odbyły się III Wagowe Mistrzostwa Europy organizacji World Kyokushin Budokai z udziałem 380 zawodników reprezentujących 21 państw. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym, zarówno w kata, jak i kumite. Rewelacyjny start zaliczyła w nim ekipa Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate, która  zdobyła  dwa złote i dwa srebrne medale!
 

W trakcie zawodów można było zobaczyć wiele ciekawych i efektownych pojedynków w wykonaniu aktualnych i byłych mistrzów Świata i Europy. Walki odbywały się według japońskich pełno kontaktowych przepisów karate Kyokushin.  Dwa razy zagrał  „Mazurek Dąbrowskiego” dla naszych zawodników, którzy wyśmienicie zaprezentowali  się zdobywając zarówno w kata jak i w kumie złote medale. Oliwia Wojtas z Nowej Sarzyny wywalczyła złoty medal w kategorii juniorki 14-15 lat  -50 kg i srebrny w konkurencji kata. Natalia Kondeusz z Nowej Sarzyny zdobyła złoto w konkurencji kata seniorek, a na drugim miejscu podium zakończył rywalizację Mikołaj Sroka, zdobywając srebrny medal w kategorii junior 12-13 lat  -40 kg.

Trener shihan Dariusz Burda: „Jestem dumny ze swoich podopiecznych, to napawa optymizmem, te Mistrzostwa Europy były kwalifikacją i bardzo dobrym sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata. które odbędą się w dniach 19-20 października w Santiago de Chile, w których zamierzamy uczestniczyć. Trenujemy dalej i szukamy sponsorów, ludzi dobrej woli, aby można było zrealizować ten cel.”

Tym razem poza strefą medalową znalazła się czołowa zawodniczka klubu, wielokrotna mistrzyni Polski - Julia Żak, która przegrała przez wskazanie sędziów z utytułowaną Julie Lamarre z Kanady. Nie powiodło się też również Mateuszowi i Dominikowi  Nerom, którzy po przegraniu swoich pierwszych pojedynków odpadli z dalszej rywalizacji. Kierownikiem ekipy i sekundantem naszych zawodników był shihan Dariusz Burda.

Udział w mistrzostwach pokryty był między innymi ze środków pochodzących z dotacji z Miasta Leżajsk, Miasta i Gminy Nowa Sarzyna i Powiatu Leżajskiego.

Dołącz do nas na Facebooku


 
Copyright (c) 2008 www.nowasarzyna.eu
Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, 37-310 Nowa Sarzyna, ul.Mikołaja Kopernika 1
tel.: (17) 24 13 177, fax: (17) 24 13 111
umig@nowasarzyna.eu
Realizacja: Ideo
powered by: