Home Map Tel
Subskrybuj RSS

Najlepsze niezależne krótkie filmy świata w Nowej Sarzynie

30-04-2019

Stowarzyszenie "Nasza Mała Ojczyzna" i Ośrodek Kultury w Nowej Sarzynie, czyli organizatorzy "Spotkań z filmem", nawiązali współpracę z organizatorami festiwalu GRAND OFF Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata. Festiwal odbywa się pod koniec każdego roku, wybierane są najlepsze filmy w jedenastu kategoriach (w jury zasiadają m. in. Agnieszka Holland i Allan Starski). W pierwszym półroczu następnego roku odbywają się pokazy nagrodzonych filmów i taki pokaz odbędzie się w naszym Ośrodku Kultury w ramach "Spotkań z filmem" (jako impreza towarzysząca) 7 maja o 17:00.

Organizatorzy postanowili wprowadzić akcenty lokalne i zaprosili do przeglądu również twórcę z Nowej Sarzyny, pana Stanisława Buczkowskiego, który pozytywnie odpowiedział na propozycję. Dzięki temu podczas pokazu odbędzie się premiera filmu "JM" w reżyserii pana Stanisława.

Podczas imprezy prowadzona będzie zbiórka publiczna na leczenie i rehabilitację Julii Józefary, zmagającej się z rzadką chorobą genetyczną FOP.

Dwa dni po przeglądzie, we współpracy z Dyskusyjnym Klubem Książki, odbędzie się spotkanie, podczas którego uczestnicy wymienią się spostrzeżeniami na temat obejrzanych filmów. Na ten wieczór organizatorzy przygotowali niespodziankę, ale żeby przekonać się o tym jaką - trzeba wziąć udział zarówno w pokazie, jak i w spotkaniu :)

 

Dołącz do nas na Facebooku


 
Copyright (c) 2008 www.nowasarzyna.eu
Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, 37-310 Nowa Sarzyna, ul.Mikołaja Kopernika 1
tel.: (17) 24 13 177, fax: (17) 24 13 111
umig@nowasarzyna.eu
Realizacja: Ideo
powered by: