Home Map Tel
Subskrybuj RSS

Wyniki Wyborów do Parlamentu Europejskiego

31-05-2019

26 maja 2019 r. odbyły się Wybory do Parlamentu Europejskiego. W Mieście i Gminie Nowa Sarzyna do urn poszło 7 767 wyborców, spośród 17 104 uprawnionych do głosowania. Frekwencja ogólna wyniosła 45,40%. Największe poparcie uzyskał Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 6 096 głosów, co daje 79,20%. Wśród kandydatów zdecydowanie największą liczbę głosów otrzymał Tomasz Poręba z KW PiS – 4 612, a w dalszej kolejności Ewa Leniart z KW PiS – 460 i Grzegorz Braun z KW Konfederacja – 358.

Głosy oddane na poszczególne komitety: 

 

Komitet

Liczba głosów

Procent głosów

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

6 096

79,20%

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI

786

10,21%

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY

432

5,61%

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

205

2,66%

KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA

136

1,77%

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM - PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS

31

0,40%

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY POLEXIT - KOALICJA

11

0,14%

Razem

7 697

100%

 

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Nr

Nazwisko i imiona

Liczba głosów

Mandat

1

PORĘBA Tomasz Piotr

4 612

tak

2

RZOŃCA Bogdan Józef

186

tak

3

LENIART Ewa Maria

460

nie

4

PILCH Piotr

97

nie

5

WRÓBLEWSKA Krystyna Małgorzata

126

nie

6

GOŁOJUCH Kazimierz Edward

68

nie

7

PAMUŁA Teresa

45

nie

8

KRUCZEK Stanisław

149

nie

9

KUROWSKA Maria Stanisława

111

nie

10

SAGATOWSKA Janina Zofia

242

nie

Razem

 

6 096

2

 

KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA

Nr

Nazwisko i imiona

Liczba głosów

Mandat

1

SIEKIERSKI Czesław Adam

215

nie

2

SKOWROŃSKA Krystyna

243

nie

3

USTROBIŃSKI Marek Jerzy

85

nie

4

JÓZEFOWICZ Maciej Piotr

17

nie

5

FRYDRYCH Joanna Zofia

8

nie

6

BUTRYN Renata Celina

5

nie

7

RZĄSA Marek Zdzisław

19

nie

8

SZKOŁA Józef

0

nie

9

ZYCH Barbara

17

nie

10

ŁUKACIJEWSKA Elżbieta Katarzyna

177

tak

Razem

 

786

1

 

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA

Nr

Nazwisko i imiona

Liczba głosów

Mandat

1

BRAUN Grzegorz Michał

358

nie

2

BUCZEK Tomasz Wojciech

13

nie

3

BAŃKA Damian

15

nie

4

WOLSKA Violetta Katarzyna

3

nie

5

SOWIŃSKI Wiesław Mieczysław

6

nie

6

ZAJĄC Monika Magdalena

5

nie

7

KARDASIŃSKA Marzena

2

nie

8

PROĆ Tomasz Mirosław

1

nie

9

ZAPAŁOWSKI Andrzej Tomasz

9

nie

10

KORWIN-MIKKE Dominika Maria

20

nie

Razem

 

432

0

 

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

Nr

Nazwisko i imiona

Liczba głosów

Mandat

1

BOBOLA Alicja Maria

117

nie

2

MASŁOWSKI Maciej Przemysław

36

nie

3

HELNARSKI Paweł Andrzej

5

nie

4

BARSZCZAK Bartłomiej Mariusz

9

nie

5

BIALIC Dariusz Mieczysław

3

nie

6

NYCZ Ewelina Magdalena

9

nie

7

SABAT Joanna Karolina

8

nie

8

WIKTOR Szczepan Antoni

5

nie

9

KUCAB Konrad Tomasz

3

nie

10

TARGAŃSKA Magdalena Ewa

10

nie

Razem

 

205

0

 

KOMITET WYBORCZY WIOSNA

Nr

Nazwisko i imiona

Liczba głosów

Mandat

1

SKIBA Anna Agnieszka

87

nie

2

JURZYSTA Marcin

8

nie

3

OLEKSAK Tomasz Robert

9

nie

4

KWOLEK Katarzyna

5

nie

5

KRUKAR Radosław Zbigniew

2

nie

6

GRYCH-BOCHYŃSKA Urszula

2

nie

7

FIC Patryk Beniamin

6

nie

8

PROKOPSKA Joanna Maria

6

nie

9

TERESZKIEWICZ Grzegorz Piotr

3

nie

10

SKRZYSIŃSKI Gniewomir Marek

8

nie

Razem

 

136

0

 

KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM

Nr

Nazwisko i imiona

Liczba głosów

Mandat

1

WISZ Elżbieta Anna

11

nie

2

PRENETA Paweł Krzysztof

2

nie

3

ITNER Agnieszka

3

nie

4

JASIŃSKI Krzysztof

2

nie

5

OŻÓG Barbara Katarzyna

4

nie

6

PACIOCH Hubert Piotr

0

nie

7

JAKOWICKA Zuzanna Katarzyna

2

nie

8

GAWRON Jakub

2

nie

9

RŻANY Monika

2

nie

10

TUROŃ Arkadiusz

3

nie

Razem

 

31

0

 

KOMITET WYBORCZY POLEXIT

Nr

Nazwisko i imiona

Liczba głosów

Mandat

1

RYKAŁA Grzegorz Wojciech

2

nie

2

ŻÓŁTEK Monika Anna

0

nie

3

KOTYLAK Piotr Jan

3

nie

4

MICHNO Aneta Joanna

0

nie

5

CZARNEK Marcin Piotr

0

nie

6

WIESZCZEK Magdalena

2

nie

7

DŁUGOSZ Michał Wojciech

0

nie

8

SZATAN Magdalena Maria

4

nie

Razem

 

11

0

 

Wyniki wyborów w poszczególnych obwodach głosowania:

Numer

Siedziba

Granice

 

1

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Nowej Sarzynie

Miasto Nowa Sarzyna, ulice: 1 Maja od nr 4 do nr 13, Plac 11 Listopada, Adama Mickiewicza, Henryka Sienkiewicza, Jana Matejki, Jana Pawła II, Janusza Korczaka, Henryka Jordana, Kolejowa, Mikołaja Kopernika, Parkowa, Tadeusza Kościuszki od nr 7 do 19, Towarowa, Władysława Piłata

2

Zespół Szkół w Nowej Sarzynie

Miasto Nowa Sarzyna, ulice: Azalii Pontyjskiej, Komisji Edukacji Narodowej, Prof. Stanisława Tołpy, Bolesława Prusa, Gen. Władysława Sikorskiego

3

Zespół Szkół w Nowej Sarzynie

Miasto Nowa Sarzyna, ulice: Fryderyka Chopina, Jana III Sobieskiego, Królowej Jadwigi, Marii Skłodowskiej-Curie, Marii Konopnickiej, Ogrodowa, Osiedle Janda, Romualda Traugutta, Stefana Żeromskiego

4

Ośrodek Kultury w Nowej Sarzynie

Miasto Nowa Sarzyna, ulice: 1 Maja 2, Braci Śniadeckich, Chemików, Eugeniusza Kwiatkowskiego, Ignacego Łukasiewicza, Józefa Piłsudskiego, ks. Jerzego Popiełuszki, Leśna, Ludwika Miazgi, Piaskowa, Polna, Podleśna, Słoneczna, Tadeusza Kościuszki od nr 21 do nr 91, Tadeusza Rejtana

5

Szkoła Podstawowa Sarzynie

Sołectwo Sarzyna od numeru 1 do numeru 1219 - numery nieparzyste

6

Szkoła Podstawowa Sarzynie

Sołectwo Sarzyna od numeru 2 do końca-numery parzyste oraz od numeru 1221 do końca-numery nieparzyste

7

Szkoła Podstawowa w Rudzie Łańcuckiej

Sołectwo Ruda Łańcucka

8

Dom Strażaka w Łukowej

Sołectwo Łukowa

9

Szkoła Podstawowa
w Jelnej

Sołectwo Jelna

10

Filia Ośrodka Kultury w sołectwie Judaszówka

Sołectwo Judaszówka

11

Szkoła Podstawowa w Woli Zarczyckiej

Sołectwo Wola Zarczycka od nr 1 do nr 120, od nr 426 do nr 735, nr 859 do nr 860 i nr 862 oraz od nr 901 – do końca

12

Szkoła Podstawowa w Woli Zarczyckiej

Sołectwo Wola Zarczycka od nr 121 do nr 425a, od nr 736 do nr 782, od nr 810 do nr 900 za wyjątkiem nr 859 do nr 860 i nr 862

13

Szkoła Podstawowa w Wólce Łętowskiej

Sołectwo Wólka Łętowska

14

Szkoła Podstawowa w Łętowni

Sołectwo Łętownia (Łętownia od nr 77 do nr 517 – numery nieparzyste, od nr 150 do nr 456 – numery parzyste)

15

Szkoła Podstawowa w Łętowni

Sołectwo Majdan Łętowski (Łętownia od nr 1 do nr 75 – numery nieparzyste, od nr 2 do nr 148 – numery parzyste oraz część wsi Wola Zarczycka tj. od nr 783 do nr 809)

16

Filia Ośrodka Kultury w sołectwie Gościniec

Sołectwo Łętownia – Gościniec (Łętownia od nr 458 do nr 562 – numery parzyste oraz od nr 519 do nr 645 – numery nieparzyste)

 

17

Szkoła Podstawowa w Tarnogórze

Sołectwo Tarnogóra

 

Dołącz do nas na Facebooku


 
Copyright (c) 2008 www.nowasarzyna.eu
Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, 37-310 Nowa Sarzyna, ul.Mikołaja Kopernika 1
tel.: (17) 24 13 177, fax: (17) 24 13 111
umig@nowasarzyna.eu
Realizacja: Ideo
powered by: