Home Map Tel
Subskrybuj RSS

Bezpieczny wypoczynek 2019

12-06-2019

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
Już wkrótce rozpoczną się wakacje. Dla dzieci i młodzieży szkolnej to czas wypoczynku i zabawy. W dużej mierze od nas – dorosłych zależy, aby ten czas był spędzony zdrowo i bezpiecznie. Dlatego Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Leżajsku zwraca się z prośbą by wysyłając swoje dzieci na wakacje pamiętać o pewnych ważnych zasadach.
1. Przy wyborze formy wypoczynku dziecka, należy mieć na względzie stan zdrowia dziecka, jego predyspozycje i stopień samodzielności.
2. Zapoznać się dokładnie z ofertą proponowaną przez organizatora – uzyskać informacje dotyczące dokładnego adresu miejsca pobytu dziecka oraz czasu trwania wypoczynku.
3. Podczas wyboru organizatora kolonii czy obozu kierować się jego wiarygodnością. Zachęcamy do zaglądania na strony internetowe Ministerstwa Edukacji Narodowej http://wypoczynek.men.gov.pl pod zakładką: Dla rodziców. Tutaj każdy rodzic może sprawdzić, czy dany turnus został zgłoszony do kuratorium oświaty.
4. Zadbać o odpowiednie wyposażenie bagażu w zależności od formy i miejsca spędzania czasu wolnego.
5. Ponadto warto wyjaśnić dziecku kilka istotnych kwestii dotyczących jego bezpieczeństwa oraz uwrażliwić go na pewne sytuacje:
-  aby nie zbliżało się do obcych zwierząt,
-  do zabawy wybierało zawsze miejsca bezpieczne,
-  pilnowało swoich pieniędzy,
-  nie przyjmowało od nieznanych upominków/ prezentów,
- zawsze odmawiało, gdyby ktokolwiek proponował mu alkohol, narkotyki czy psychoaktywne środki zastępcze (dopalacze). Należy uczulić dziecko na konsekwencje zażywania środków odurzających.

Pamiętajmy, że tylko dobrze zaplanowany, aktywny i spędzony w miłej atmosferze wypoczynek w pełni pozwoli dzieciom nabrać sił i dobrze przygotować się do nowego roku szkolnego.
 


Z poważaniem
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Leżajsku
lek.med. Leszek Solarz

Dołącz do nas na Facebooku


 
Copyright (c) 2008 www.nowasarzyna.eu
Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, 37-310 Nowa Sarzyna, ul.Mikołaja Kopernika 1
tel.: (17) 24 13 177, fax: (17) 24 13 111
umig@nowasarzyna.eu
Realizacja: Ideo
powered by: