Home Map Tel
Subskrybuj RSS

Kadra w Tarnogórze

28-05-2008

Marek Galiński, Marcin Karczyński, Dariusz Batek, Aleksandra Dawidowicz, Magdalena Sołecka to elita wyścigów MTB w Polsce. Niestety na starcie zabrakło najlepszych specjalistek od jazdy po górach w naszym kraju czyli Anny Szafraniec (kontuzja) i Mai Włoszczowskiej (choroba). Pomimo tego zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Dla nie wtajemniczonych wyścigi MTB (z ang. mountain biking) to forma kolarstwa, uprawianego za pomocą rowerów górskich, których konstrukcja umożliwia poruszanie się w trudnym terenie. Dyscyplina ta jest coraz bardziej popularnym i docenianym sposobem spędzania wolnego czasu. Niektórzy amatorzy uprawiający ten sport traktują go jako możliwość rozwoju fizycznego, stąd duża liczba imprez w których kolarze górscy mogą sprawdzać swoje umiejętności. Niestety jeżeli chce się ścigać i rywalizować z najlepszymi jest to drogie hobby ze względu na wysokie ceny sprzętu.

 

Zawody podzielone były na kategorie. W kategorii elita mężczyzn podium zdominowali kadrowicze. Pierwsze miejsce zajął Marek Galiński (JBG2 Presmet), drugie Marcin Karczyński, a trzecie Dariusz Batek (obaj Halls Team). W elicie kobiet najlepsza okazała się Aleksandra Dawidowska. Druga była Magdalena Sadłecka (obie Halls Team). Brąz przypadł Magdalenie Pyrgies (Start Peugeot Lublin). Bardzo dobrze pojechali zawodnicy z Podkarpacia. W kategorii junior młodszy dziewczęta z FML Poltino Azalia Brzóza Królewska zdominowały podium. Pierwsza była Katarzyna Wilko, druga Anna Socha, a trzecia Monika Pacoń. Natomiast w kategorii chłopców wygrał Tomasz Kulpa (Grodziszczanka Grodzisko Dolne), drugi był Przemysław Gruszka z Azalii. Wśród młodzików najlepsi byli: Alicja Pyrgies (Silesia Rybnik), Arkadiusz Polnicki (Jarocin), Przemysław Gruszka (Azalia) i Karol Dąbek (Grodziszczanka).

 

Jeden z pucharów został ufundowany przez Burmistrza MiG Nowa Sarzyna Roberta Gnatka. Urząd Miasta i Gminy był również jednym ze sponsorów wyścigu. Gratulacje należą się organizatorom, którzy świetnie przygotowali całą imprezę.

 

Dołącz do nas na Facebooku


 
Copyright (c) 2008 www.nowasarzyna.eu
Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, 37-310 Nowa Sarzyna, ul.Mikołaja Kopernika 1
tel.: (17) 24 13 177, fax: (17) 24 13 111
umig@nowasarzyna.eu
Realizacja: Ideo
powered by: