Home Map Tel

Dwa spotkania nowosarzyńskich kinomanów

18-09-2019

 

 

 

 

Aktywny tydzień czeka niebawem nowosarzyńskich kinomanów. Po inauguracji cyklu jesiennego, podczas której publiczność miała okazję obejrzeć filmy nagrodzone na festiwalu Grand OFF Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata 2017, we wtorek, 24 września o godz. 18 odbędzie się pierwszy jesienny seans filmu długometrażowego. Na ten wieczór organizatorzy wybrali "Kamerdynera" Filipa Bajona, jeden z najlepszych polskich filmów ostatnich lat.
Już dwa dni później, w czwartek, 26 września również o 18 wyświetlimy pełnometrażowy dokument "Z dala od orkiestry" w reż. Rafaela Lewandowskiego, poświęcony Zygmuntowi Lubicz-Zaleskiemu, człowiekowi renesansu, filozofowi, literatowi i poecie, działaczowi polonijnemu, więźniowi obozu w Buchenwaldzie, który spędził większość swojego życia we Francji. Film jest dopełnieniem prezentowanej w Ośrodku Kultury wystawy, poświęconej temu wybitnemu człowiekowi.
Na wszystkie seanse w ramach projektu Stowarzyszenia "Nasza Mała Ojczyzna" i Ośrodka Kultury "Spotkania z filmem" - wstęp wolny.

 

Jacek Wojdałowicz

Dołącz do nas na Facebooku

Subskrybuj RSS

 
Copyright (c) 2008 www.nowasarzyna.eu
Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, 37-310 Nowa Sarzyna, ul.Mikołaja Kopernika 1
tel.: (17) 24 13 177, fax: (17) 24 13 111
umig@nowasarzyna.eu
Realizacja: Ideo
powered by: