Home Map Tel
Subskrybuj RSS

Projekt KGW w Rudzie Łańcuckiej

27-09-2019

 

Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Rudzie Łańcuckiej realizuje projekt pn. Gaude Mater Polonia w ramach programu Kultura – interwencje 2019 Narodowego Centrum Kultury.

Celem zadania jest stworzenie przestrzeni dla zwiększenia obecności kultury w życiu społeczności lokalnej poprzez:

- aktywne uczestniczenie mieszkańców w konkursach, warsztatach plastycznych, muzycznych, w koncercie i wystawach,

- innowacyjne podejście do kultywowania tradycji i dorobku kultury i historii lokalnej za pomocą prezentacji multimedialnych,

- poznanie ważnych dla kultury i historii narodowej miejsc w Warszawie poprzez zorganizowany wyjazd i aktywny udział w zwiedzaniu Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Sejmu RP dla młodzieży nagrodzonej w konkursach.

            29 września 2019 roku o godz. 18:00 w auli Zespołu Szkół w Nowej Sarzynie odbędzie się koncert patriotyczny, na którym wystąpią:  Chór składający się z młodzieży i członków Stowarzyszenia KGW Ruda Łańcucka,  Nadsańska Orkiestra Kameralna, Chór Dworski, Zespół Wokalny „Pałacyk Michla” i soliści. Koncertowi towarzyszyć będzie Wystawa pt. „Podkarpacki Wrzesień 39” składająca się z plakatów, eksponatów, zdjęć historycznych i literatury.

            W celu wypromowania przedsięwzięcia Członkinie Koła wzięły udział w audycji Polskiego Radia Rzeszów, przybliżając słuchaczom szczegóły realizowanego projektu.

Patronat honorowy nad realizowanym projektem objęli: Senator RP Janina Sagatowska, Poseł na Sejm RP Jerzy Paul, Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna Andrzej Rychel.

Patronat medialny: PR Rzeszów, TVP3 Rzeszów.

 

Dołącz do nas na Facebooku


 
Copyright (c) 2008 www.nowasarzyna.eu
Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, 37-310 Nowa Sarzyna, ul.Mikołaja Kopernika 1
tel.: (17) 24 13 177, fax: (17) 24 13 111
umig@nowasarzyna.eu
Realizacja: Ideo
powered by: