Home Map Tel
Subskrybuj RSS

Julia Żak i Oliwia Wojtas mistrzyniami Polski

19-11-2019

16 listopada 2019 roku w Makowie Mazowieckim pod auspicjami Polskiego Związku Karate odbyły się Mistrzostwa Polski Kyokushin Młodzieżowców. Organizatorem imprezy był Międzyszkolny Klub Kyokushin Karate, a sędzią głównym Shihan Andrzej Drewniak.
Rewelacyjny wynik osiągnęli w nich mieszkańcy Nowej Sarzyny, reprezentujący LKKK. Złoty medal wywalczyła Julia Żak, która po trzech wygranych awansowała do finału, gdzie pokonała rywalkę przed czasem za zastosowane techniki. Po brązowe medale sięgnęli Anna Szczuka i Hubert Fleszar. Startowała również Natalia Kondeusz, która po wygraniu pierwszego pojedynku weszła do ćwierćfinału, niestety w następnej walce musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki i to nie pozwoliło jej to znaleźć się w strefie medalowej. Opiekunem zawodników był senpai Adam Fleszar.

12 października 2019 r.
w Szczecinie odbyły się  XX Mistrzostwa Polski Kyokushin Karate Kumite Open i Kata Seniorów oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (14-15 lat). Organizatorem imprezy był Szczeciński Klub Sportowy HUSARIA, którego kierownikiem jest sensei Radosław Ambroziak.
W mistrzostwach startowało 220 zawodników z 76 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate, a sędzią głównym był Wiceprezes PZK shihan Andrzej Drewniak. Leżajski Klub Kyokushin Karate reprezentowały dwie zawodniczki z Nowej Sarzyny: Natalia Kondeusz i Oliwia Wojtas, a kierownikiem ekipy i sekundantem była senpai Anna Szczuka. Oliwia Wojtas, pokonując 32 zawodniczki zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w kata.

Dołącz do nas na Facebooku


 
Copyright (c) 2008 www.nowasarzyna.eu
Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, 37-310 Nowa Sarzyna, ul.Mikołaja Kopernika 1
tel.: (17) 24 13 177, fax: (17) 24 13 111
umig@nowasarzyna.eu
Realizacja: Ideo
powered by: