Home Map Tel
Subskrybuj RSS

Zostań wolontariuszem i pomóż Seniorom z naszej gminy!

17-03-2020

W związku z coraz większą ilością przypadków zakażeń koronawirusem w powiecie leżajskim oraz tym, że w grupie szczególnego ryzyka znajdują się seniorzy, Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie apeluje i prosi, aby osoby powyżej 60-tego roku życia oraz z obniżoną odpornością ograniczyły przebywanie w miejscach publicznych i unikały skupisk ludzi.
 

W związku z tym poszukujemy wolontariuszy, którzy są osobami młodymi, zdrowymi i chętnymi do pomocy seniorom z naszej gminy - w formie zrobienia zakupów żywnościowych, czy zakupu niezbędnych leków.
Takie drobne gesty międzyludzkiej solidarności, które tak naprawdę będą kosztować niewiele wysiłku, mogą uratować komuś zdrowie, a nawet życie.

 

Osoby chętne wesprzeć seniorów w tym trudnym czasie, prosimy o kontakt na adres e-mail: .
W treści e-maila prosimy podać:
- imię i nazwisko,
- numer telefonu do kontaktu,
- miejscowość, w której wolontariusz może nieść pomoc.

Każdy z wolontariuszy w odpowiedzi zwrotnej otrzyma szczegółowe instrukcje postępowania.
W momencie zgłoszenia się osoby, której niezbędna jest pomoc, wolontariusz przypisany do danej miejscowości, zostanie powiadomiony telefonicznie o potrzebie podjęcia działania po wskazaniu danych kontaktowych danego seniora.


Jednocześnie zachęcamy też do rejestracji wolontariuszy przez profile Facebook organizacji i stowarzyszeń, np. Polskiego Czerwonego Krzyża Oddział Rejonowy w Rzeszowie. 

Dołącz do nas na Facebooku


 
Copyright (c) 2008 www.nowasarzyna.eu
Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, 37-310 Nowa Sarzyna, ul.Mikołaja Kopernika 1
tel.: (17) 24 13 177, fax: (17) 24 13 111
umig@nowasarzyna.eu
Realizacja: Ideo
powered by: