Home Map Tel
Subskrybuj RSS

Informacja dotycząca obowiązkowej 14 – dniowej kwarantanny osób powracających z zagranicy

17-03-2020

Jeśli wróciłeś z zagranicy pamiętaj, że dla Twojego dobra oraz dobra Twoich bliskich i sąsiadów jesteś zobowiązany do odbycia 14 – dniowej kwarantanny. W czasie kwarantanny w żadnym wypadku nie wolno wychodzić z domu. Spacery z psem, wyjście do sklepu czy do lekarza są zakazane. W zakupach czy wyprowadzeniu psa może pomóc sąsiad lub ktoś bliski. Osoba poddana kwarantannie nie może mieć kontaktu z żadną inną osobą. Jeżeli ma bliski kontakt z resztą domowników – oni również muszą zostać poddani kwarantannie. Jeżeli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy i nie masz się do kogo z tym zwrócić poinformuj nas o tym telefonicznie: 786 100 606 bądź mailowo: a udzielimy Ci niezbędnej pomocy.

 

Drogi Sąsiedzie należy pamiętać, że dla dobra nas samych i całego społeczeństwa naszym obowiązkiem jest pomoc osobom przebywającym w kwarantannie domowej, aby mogły ją odbyć w sposób właściwy. W tym celu niezbędna jest Wasza pomoc. Jeśli tylko masz możliwość zaoferuj osobie przebywającej w kwarantannie pomoc np. w zrobieniu zakupów. Natomiast jeżeli zauważysz, że ktoś potrzebuje pomocy, a sam nie jesteś w stanie mu jej udzielić, bądź zauważysz, że osoba która podlega obowiązkowej kwarantannie nie stosuje się do przyjętych zaleceń poinformuj nas o tym telefonicznie: 786 100 606 bądź mailowo:
Pamiętajmy, że informowanie służb o nieprzestrzeganiu obowiązkowej kwarantanny - to dbanie o dobro wspólne.
 

Musimy mieć świadomość, że te działania realizowane są wyłącznie w celu zaprzestania rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2, dlatego bądźmy wszyscy odpowiedzialni i dbajmy o zdrowie nasze i naszych najbliższych.
PAMIĘTAJ! Za nieprzestrzeganie obowiązkowej 14 – dniowej kwarantanny grozi grzywna w wysokości 5 000 zł.

Dołącz do nas na Facebooku


 
Copyright (c) 2008 www.nowasarzyna.eu
Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, 37-310 Nowa Sarzyna, ul.Mikołaja Kopernika 1
tel.: (17) 24 13 177, fax: (17) 24 13 111
umig@nowasarzyna.eu
Realizacja: Ideo
powered by: