Home Map Tel
Subskrybuj RSS

KOMUNIKAT DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

19-03-2020

W związku z trudną sytuacją wielu małych i średnich przedsiębiorstw, spowodowaną wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna informuje, że przedsiębiorcy, którzy wynajmują lokale pod działalność gospodarczą od Gminy oraz jednostek podległych zostaną zwolnieni z opłat czynszowych, z wyjątkiem opłat za media, począwszy od marca 2020 r. do odwołania zagrożenia.


Należności podatkowe, na wniosek zobowiązanego mogą być odraczane lub rozkładane na raty, bez naliczania odsetek za zwłokę. Będzie także możliwość starania się o umorzenie zaległości podatkowych.
 

Zwracam się z apelem do innych podmiotów o zrozumienie tej nadzwyczajnej sytuacji i wyjście naprzeciw potrzebom naszych przedsiębiorców, poprzez zastosowanie podobnych mechanizmów, które pozwolą im częściowo zrekompensować spadki dochodów.
 

Z powodu wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego, lokalni przedsiębiorcy zostali pozbawieni dochodów lub ich dochody znacznie zmalały, a jednocześnie w dalszym ciągu ponoszą wiele kosztów, jak: wynagrodzenia dla pracowników, podatki czy składki na ubezpieczenia społeczne.

Dołącz do nas na Facebooku


 
Copyright (c) 2008 www.nowasarzyna.eu
Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, 37-310 Nowa Sarzyna, ul.Mikołaja Kopernika 1
tel.: (17) 24 13 177, fax: (17) 24 13 111
umig@nowasarzyna.eu
Realizacja: Ideo
powered by: