Home Map Tel

Wprowadzono stan epidemii, lekcje w szkołach wstrzymane do Wielkanocy

21-03-2020

Ministerstwo Zdrowia wprowadziło w okresie od dnia 20 marca 2020 r. do odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stan epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.

Obok dotychczas obowiązujących postanowień, stan epidemii przewiduje m.in. zwiększenia kary za nieprzestrzeganie obowiązku kwarantanny z 5 tys. zł do 30 tys. złotych, nowe narzędzia kontroli jej odbywania oraz możliwość otwarcia w niedziele sklepów spożywczych, drogerii i aptek.
Ponadto stan epidemii daje możliwość zastosowania szeregu ograniczeń i nakazów, m.in.: wprowadzenie zakazu opuszczania określonych obszarów, nakazu przebywania w innych, zamykania instytucji i zakładów pracy, reglamentowania pewnych towarów, kierowanie do pracy w zwalczaniu epidemii, udostępnienie lokali, przejmowanie pojazdów, poddania się obowiązkowi badań.
 

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii


Jednocześnie Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło wstrzymanie lekcji w szkołach i na uniwersytetach oraz opieki przedszkolnej i żłobkowej do Świąt Wielkanocnych. To oznacza także wydłużenie 14-dniowego zasiłku na opiekę nad dziećmi. MEN zobowiązuje nauczycieli do realizacji podstawy programowej, poprzez zajęcia zdalnie.

Dołącz do nas na Facebooku

Subskrybuj RSS

 
Copyright (c) 2008 www.nowasarzyna.eu
Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, 37-310 Nowa Sarzyna, ul.Mikołaja Kopernika 1
tel.: (17) 24 13 177, fax: (17) 24 13 111
umig@nowasarzyna.eu
Realizacja: Ideo
powered by: