Home Map Tel

Apel - kupujcie towary i usługi od naszych lokalnych przedsiębiorców!

31-03-2020

Lokalni przedsiębiorcy, prowadzący działalność gospodarczą na terenie Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, tu płacący podatki oraz zatrudniający naszych mieszkańców, odgrywają szczególnie ważną rolę w funkcjonowaniu naszej wspólnoty samorządowej.


Z powodu wprowadzenia stanu epidemii oraz ograniczeniu lub zawieszeniu działalności, lokalni przedsiębiorcy zostali pozbawieni dochodów lub ich dochody znacznie zmalały, a jednocześnie w dalszym ciągu ponoszą wiele kosztów.


W związku z powyższym, Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna przygotował kolejny pakiet pomocowy, po zwolnieniach z czynszu i możliwych zwolnieniach w podatkach, skierowany do naszych firm. W trosce o przetrwanie kryzysu wprowadzono zarządzenie, aby wszelkie zakupy towarów i usług nie wymagające przeprowadzenia postępowania na podstawie ustawy Prawo zamówień publicznych, były realizowane u przedsiębiorców z terenu naszej gminy. Zarządzenie wydano dla Urzędu Miasta i Gminy oraz wszystkich jednostek podległych.

 

Jednocześnie zwracam się z gorącym apelem do wszystkich mieszkańców i podmiotów z terenu gminy o zrozumienie tej nadzwyczajnej sytuacji i wsparcie naszych lokalnych firm poprzez korzystanie z ich usług, kiedy tylko jest to możliwe. Wierzę, że nasza solidarna postawa i zbiorowa odpowiedzialność  pozwolą naszym przedsiębiorcom i ich pracownikom zrekompensować choć część strat oraz odzyskać wiarę w lepsze jutro.

 

W trakcie zakupów wybierajmy przede wszystkim produkty wyprodukowane w Polsce, które rozpoznamy po kodzie kreskowym rozpoczynającym się od cyfr „590”. Dzięki świadomym zakupom pieniądze zostają w kraju. Trafiają do polskich producentów, którzy mogą płacić wyższe pensje i zatrudniać pracowników.

 

Burmistrz Miasta i Gminy
Andrzej Rychel


Zarządzenie Burmistrza

Dołącz do nas na Facebooku

Subskrybuj RSS

 
Copyright (c) 2008 www.nowasarzyna.eu
Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, 37-310 Nowa Sarzyna, ul.Mikołaja Kopernika 1
tel.: (17) 24 13 177, fax: (17) 24 13 111
umig@nowasarzyna.eu
Realizacja: Ideo
powered by: