Home Map Tel

Przyłbice dla służby zdrowia i instytucji

20-04-2020

Trwa produkcja przyłbic ochronnych dla służby zdrowia, służb mundurowych, instytucji i punktów handlowych. Z tą inicjatywą wyszli wspólnie Poseł na Sejm RP Jerzy Paul, Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna Andrzej Rychel oraz Agencja Reklamy „Ekspresja”, która posiada profesjonalny sprzęt do tego typu produkcji. Do akcji włączyło się również I Liceum Ogólnokształcące w Nowej Sarzynie, gdzie uczniowie drukują elementy do części przyłbic na drukarce przygotowanej przez Romana Michnę. Przyłbice produkowane są przez ww. podmioty non-profit, jako bezinteresowne wsparcie dla wszystkich, którzy w swojej codziennej pracy potrzebują środków ochrony niezbędnych przy bezpośrednim kontakcie z innymi osobami.  

 

Sprzęt dostarczono już, m.in. do ratowników i lekarzy z leżajskiego oddziału Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, którzy są w pierwszym kontakcie z pacjentem. Kolejne partie trafiają do Policji, OSP, Domu Dziecka w Nowej Sarzynie, Urzędu Skarbowego w Leżajsku, DPS w Brzózie Królewskiej, punktów handlowych, wolontariuszy oraz samorządów z terenu powiatu leżajskiego i sąsiednich gmin: Krzeszów, Rudnik nad Sanem, Kamień, Jeżowe i Sokołów Małopolski.

Trwają także ustalenia co do możliwości dostarczenia tego sprzętu do szpitali w województwie podkarpackim. Decyzję o przyjęciu pomocy podejmą dyrektorzy placówek.  

 

Dołącz do nas na Facebooku

Subskrybuj RSS

 
Copyright (c) 2008 www.nowasarzyna.eu
Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, 37-310 Nowa Sarzyna, ul.Mikołaja Kopernika 1
tel.: (17) 24 13 177, fax: (17) 24 13 111
umig@nowasarzyna.eu
Realizacja: Ideo
powered by: