Home Map Tel

Blisko dziewięciuset uczestników projektu OZE otrzyma zwrot części środków własnych

24-04-2020

 

Burmistrz Miasta i Gmin informuje, że w wyniku rozliczenia projektu  „Montaż i instalacja odnawialnych źródeł energii na budynkach mieszkalnych na terenie Gminy Nowa Sarzyna”, ostateczna wysokość wkładu własnego jest niższa, niż wstępnie określona w umowach z mieszkańcami. Dotyczy to instalacji kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła, których koszty udało się obniżyć, dzięki odpowiedniej kalkulacji kosztów, oszczędnościom wynikającym z postępowań przetargowych oraz optymalizacji zadań wynikających z realizacji i rozliczenia projektu.


Wysokość zwrotu uzależniona jest od rodzaju instalacji OZE i wniesionego wkładu własnego. Przy największych instalacjach fotowoltaicznych zwrot może sięgać nawet przeszło 5 tys. złotych. Łącznie mieszkańcom zostanie wypłacone ponad 616 tys. złotych.


Szczegóły dotyczące procedury zwrotu oraz wysokości stawek wkładu własnego uczestników po rozliczeniu wydatków (wraz z informacjami odnośnie odliczeń podatkowych w zeznaniach PIT) można znaleźć w załączonej informacji - kliknij tutaj. 

Dołącz do nas na Facebooku

Subskrybuj RSS

 
Copyright (c) 2008 www.nowasarzyna.eu
Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, 37-310 Nowa Sarzyna, ul.Mikołaja Kopernika 1
tel.: (17) 24 13 177, fax: (17) 24 13 111
umig@nowasarzyna.eu
Realizacja: Ideo
powered by: