Home Map Tel

Informacja dotycząca opieki przedszkolnej

04-05-2020

Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna informuje, że w wyniku konsultacji z dyrektorami oraz z rodzicami dzieci uprawnionych do objęcia opieką przedszkolną zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, przedszkola i oddziały przedszkolne na terenie miasta i gminy zostaną otwarte w późniejszym terminie.

Objęcie opieką przedszkolną przez poszczególne przedszkole będzie możliwe w przypadku złożenia deklaracji przez uprawnionych rodziców. Zainteresowanych objęciem dziecka opieką prosimy o zgłaszanie tego faktu bezpośrednio u dyrektorów przedszkoli i szkół podstawowych, w których funkcjonuje dany oddział przedszkolny.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, od dnia 6 maja z opieki przedszkolnej mogą skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. Pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Dołącz do nas na Facebooku

Subskrybuj RSS

 
Copyright (c) 2008 www.nowasarzyna.eu
Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, 37-310 Nowa Sarzyna, ul.Mikołaja Kopernika 1
tel.: (17) 24 13 177, fax: (17) 24 13 111
umig@nowasarzyna.eu
Realizacja: Ideo
powered by: