Home Map Tel

Zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok zrealizowane!

17-07-2020

Zakończyła się realizacja zadań wybranych przez mieszkańców Nowej Sarzyny do realizacji w 2020 roku w ramach Budżetu Obywatelskiego. Dzięki temu programowi powstały dwa funkcjonalne obiekty sportowe.
 

Pierwszy z nich to  „Street Workout Park” przy Szkole Podstawowej w Nowej Sarzynie, czyli obiekt do uprawiania ćwiczeń fizycznych z wykorzystaniem własnej masy ciała. Na dołączonej tablicy znajduje się regulamin korzystania z obiektu wraz zestawem przykładowych treningów. W skład strefy wchodzą dodatkowo dwa stoły do gry w szachy i chińczyka oraz ławki, kosze na śmiecie i monitoring. Całe zadanie zamknęło się w kwocie niespełna 30 tys. zł. Prace dodatkowe wykonali nieodpłatnie nauczyciele i pracownicy szkoły. Wniosek o wykonanie zadania w ramach BO złożyli Agnieszka Frąk i Andrzej Kusiak. Obiekt jest dostępny dla wszystkich chętnych codziennie w godzinach od 7:00 do 22:00 – wejście furtą od strony MOSiR-u.  
 

Drugim zadaniem jest wykonanie boiska wielofunkcyjnego na Osiedlu nr 3 przy ul. Braci Śniadeckich. Inwestycja podzielona była na dwa etapy – oba zostały wybrane do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2019 i 2020 rok. Dzięki głosom mieszkańców powstało tam pełnowymiarowe boisko do siatkówki, tenisa ziemnego oraz boisko do koszykówki i piłki nożnej/ręcznej. Obiekt jest ogólnodostępny i można korzystać z niego codziennie w godzinach 7:00-22:00. W najbliższym czasie planowane jest zamontowanie schowka na siatki do siatkówki i tenisa, a zainteresowanym osobom będzie udostępniany klucz. W chwili obecnej sprzęt ten można wypożyczyć u przewodniczącego osiedla Tomasza Bąka, który jest jednocześnie autorem wniosku o realizację tego zadania. Szczegóły dotyczące udostępniania siatek można uzyskać pod nr tel. 668-274-931. Przy boisku powstały także ławki parkowe, stojak na rowery i kosz na śmiecie. Łączny koszt tego zadania zamknął się w kwocie 78 000 zł.
 

Dodatkowe środki, ponad BO na wykonanie powyższych zadań przekazał samorząd Miasta i Gminy Nowa Sarzyna. W odbiorze końcowym tych obiektów uczestniczył burmistrz Andrzej Rychel wraz z dyrektorem swojego biura Adamem Madejem. Burmistrz zaprosił na spotkania wnioskodawców, którym podziękował za koordynowanie tych projektów na każdym etapie ich realizacji.


Dołącz do nas na Facebooku

Subskrybuj RSS

 
Copyright (c) 2008 www.nowasarzyna.eu
Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, 37-310 Nowa Sarzyna, ul.Mikołaja Kopernika 1
tel.: (17) 24 13 177, fax: (17) 24 13 111
umig@nowasarzyna.eu
Realizacja: Ideo
powered by: