Home Map Tel

Zakupiono mobliną scenę plenerową

22-09-2020

W dniu 21 września 2020 r. do Nowej Sarzyny zawitała imponująca scena, która stanie się areną dla wielu imprez plenerowych na terenie miasta i gminy. Zakup sceny był możliwy dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych. Wniosek został złożony przez nasz samorząd na rzecz OSP w Sarzynie, która będzie opiekować się tym sprzętem. Co ważne, scena jest mobilna, na podwoziu o dwóch osiach jezdnych, dzięki czemu może trafić w każdy zakątek gminy. Podest sceniczny ma powierzchnię 48 m2 i pokryty jest antypoślizgową sklejką. Zadaszenie sceny wykonane jest z profili aluminiowych i podnoszone jest za pomocą siłowników hydraulicznych.
Druhowie z jednostki przeszli szkolenie z rozkładania estrady, a towarzyszył im dyrektor biura burmistrza Adam Madej. W odbiorze sceny uczestniczyli także poseł Jerzy Paul, burmistrz Andrzej Rychel i prezes ZGK Jerzy Wołoch. Zakupiona scena jest idealnym rozwiązaniem do przeprowadzenia plenerowych imprez i wydarzeń kulturalnych, począwszy od małych spotkań po koncerty i mini festiwale, m.in. dożynki gminne, przeglądy muzyczne, jubileusze i parady. Wcześniej sceny na tego typu uroczystości trzeba było odpłatnie wypożyczać.  
Koszt zakupu estrady to 160 tys. zł, z czego 110 tys. zł to dofinansowanie w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w zakresie zachowania dziedzictwa lokalnego.


Dołącz do nas na Facebooku

Subskrybuj RSS

 
Copyright (c) 2008 www.nowasarzyna.eu
Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, 37-310 Nowa Sarzyna, ul.Mikołaja Kopernika 1
tel.: (17) 24 13 177, fax: (17) 24 13 111
umig@nowasarzyna.eu
Realizacja: Ideo
powered by: