Home Map Tel

„Eureka” ze wsparciem z projektu Nawigator II

30-09-2020

Spółdzielnia Socjalna „Eureka” w Nowej Sarzynie otrzymała dofinansowanie w kwocie 121 860 zł w ramach projektu „Nawigator II - Program Rozwoju Ekonomii Społecznej”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WP na lata 2014-2020.
Pozyskane środki zostaną przeznaczone na poszerzenie działalności spółdzielni, w szczególności na pokrycie kosztów zatrudnienia nowych pracowników, zakup samochodu i sprzętu kuchennego. Pracę znajdą trzy osoby: kelner/ka lub pomoc kuchenna, pomoc kuchenna oraz pracownik gospodarczy – kierowca. Zakup samochodu usprawni dowóz dań i potraw do klientów. Wyposażenie kuchni zostanie uzupełnione m.in. o termosy do transportu ciepłych posiłków, pojemniki termoizolacyjne, garnki, satkownicę do warzyw, okap, sztućce, talerze czy grill do kanapek panini.   
Wniosek o dofinansowanie złożyli członkowie spółdzielni przy wsparciu pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie. Umowa została podpisana w dniu 22 września br., podczas spotkania z udziałem burmistrza Andrzeja Rychla, przedstawicieli Podkarpackiego Regionalnego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej, prezes zarządu „Eureki” Teresy Gandorskiej oraz pełnomocnik Patrycji Sarzyńskiej.
Celem projektu „Nawigator II” jest wzmocnienie sektora ekonomii społecznej poprzez utworzenie miejsc pracy, powołanie grup inicjatywnych oraz wsparcie szkoleniowo – doradcze realizowane na terenie województwa podkarpackiego. Jego liderem jest Caritas Archidiecezji Przemyskiej, a partnerem Podkarpacka Akademia Przedsiębiorczości Katarzyna Podraza.
Spółdzielnia Socjalna „Eureka” została powołana w 2018 roku z inicjatywy samorządu Miasta i Gminy Nowa Sarzyna przy współpracy z gminami Leżajsk i Tryńcza. Świadczy ona usługi gastronomiczne i posiada kuchnię w budynku Zespołu Szkół w Nowej Sarzynie. Obecnie zatrudnionych jest w niej pięć osób, a dzięki otrzymanemu wsparciu liczba pracowników zwiększy się o trzy osoby.
 


Dołącz do nas na Facebooku

Subskrybuj RSS

 
Copyright (c) 2008 www.nowasarzyna.eu
Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, 37-310 Nowa Sarzyna, ul.Mikołaja Kopernika 1
tel.: (17) 24 13 177, fax: (17) 24 13 111
umig@nowasarzyna.eu
Realizacja: Ideo
powered by: