Home Map Tel

Informacje dotyczące Centralnego Portu Komunikacyjnego

29-10-2020

Są nowe informacje w sprawie linii kolejowej CPK dla odcinka Łętownia-Rzeszów na terenie Gminy Nowa Sarzyna. Zaproponowano kolejne dwa nowe warianty. Oznacza to, że dla interesującego nas obszaru istnieje teraz łącznie aż pięć wariantów linii CPK.
Nowości jakie pojawiły się na prezentowanej mapie to trasy: żółta i czerwona. Obie propozycje omijają tereny zabudowane i wchodzą w korytarz drogi S19.
Mapy zaprezentowano podczas spotkania informacyjnego w którym uczestniczyli w trybie zdalnym, z uwagi na pandemię, przedstawiciele kilkunastu zainteresowanych samorządów lokalnych. Naszą gminę w telekonferencji reprezentował dyrektor biura burmistrza Adam Madej.
W trakcie telekonferencji, dyrekcja CPK poinformowała m.in. o planowanych konsultacjach z mieszkańcami na poziomie gmin, które odbędą się po wykonaniu strategicznej oceny oddziaływania na środowisko inwestycji. Przybliżony termin tych konsultacji to początek roku 2021. Trasą CPK będą kursowały także regionalne pociągi pasażerskie. Władze samorządowe naszej gminy postulują, żeby na trasie przebiegu linii w dogodnej dla mieszkańców lokalizacji powstał peron przystankowy.

 

Prezentacja planowanego przebiegu i etapów realizacji inwestycji. Poniżej do pobrania prezentacja w formacie PDF i mapa w dużej rozdzielczości.

 


Dołącz do nas na Facebooku

Subskrybuj RSS

 
Copyright (c) 2008 www.nowasarzyna.eu
Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, 37-310 Nowa Sarzyna, ul.Mikołaja Kopernika 1
tel.: (17) 24 13 177, fax: (17) 24 13 111
umig@nowasarzyna.eu
Realizacja: Ideo
powered by: