Home Map Tel

Mistrzostwa Polski Młodzieżowców i Juniorów 16-17 lat

09-11-2020

7 listopada 2020r. w miejscowości Zielonka pod Warszawą odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców i Juniorów w Karate Kyokushin. W Turnieju pod auspicjami Polskiego Związku Karate udział wzięło 162 zawodników reprezentujących 70 klubów karate. Otwarcia zawodów dokonał Prezes Polskiego Związku Karate Shihan Andrzej Drewniak, który jednocześnie pełnił rolę sędziego głównego całej imprezy. Organizatorem mistrzostw był Klub Sportów Walki w Zielonce kierowany przez sensei Marcina Sieradzkiego. 

Bardzo dobrze zaprezentowali się w tych mistrzostwach zawodnicy Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate, którzy wywalczyli 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Polski Juniorów 16-17 lat. 

Klasą dla siebie była nasza zawodniczka Oliwia Wojtas, która zdobyła złoty medal w konkurencji kumite i srebrny w konkurencji kata. Oliwia wszystkie swoje walki w kategorii kumite -55 kg wygrała w pięknym stylu, pokonując swoje przeciwniczki przez pełny punkt „ippon”. 

Tytuł Wicemistrza Polski Młodzieżowców po bardzo ładnych walkach przypadł Ani Szczuce. Bardzo szkoda przegranej walki finałowej, w której Ania miała znaczną przewagę i przez cały czas dominowała nad przeciwniczką. Dwóch sędziów zaliczyło kontrowersyjne trafienie na jodan co przechyliło szalę zwycięstwa na korzyść przeciwniczki. Ania musiała się zadowolić srebrnym medalem.

Do finału w konkurencji kata zdołali zakwalifikowali się Natalia Kondeusz i Kewin Maczuga kończąc swój występ odpowiednio na 5 i 6 miejscu.

W walkach o półfinał swoje ładne i wyrównane pojedynki przegrali Julia Sajdłowska, Natalia Kondeusz i Mikołaj Złotek.

Dołącz do nas na Facebooku

Subskrybuj RSS

 
Copyright (c) 2008 www.nowasarzyna.eu
Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, 37-310 Nowa Sarzyna, ul.Mikołaja Kopernika 1
tel.: (17) 24 13 177, fax: (17) 24 13 111
umig@nowasarzyna.eu
Realizacja: Ideo
powered by: