Home Map Tel

Kto się wspina? Sarzyńska rodzina!

19-01-2021

Taki tytuł nosił projekt, który zrealizowany został w Szkole Podstawowej w Sarzynie  - powstała pierwsza w powiecie leżajskim ścianka wspinaczkowa, wykonana z nowoczesnych paneli wspinaczkowych.

 

8 metrów wysokości i 4 pełnowymiarowe tory wspinaczkowe – tak prezentuje się ścianka, która powstała na jednej ze ścian budynku szkoły w Sarzynie. Obiekt powstał dzięki  dofinansowaniu w konkursie grantowym „Moja Mała Ojczyzna” Fundacji BGK oraz wsparciu Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, Rady Rodziców i prywatnych sponsorów. Zajęcia na ściance wspinaczkowej nie tylko usprawniają koordynację wzrokowo – ruchową, ale także uczą odpowiedzialności, współpracy w zespole, budują właściwe relacje rówieśnicze. Z obiektu będą korzystać uczniowie szkoły na lekcjach wychowania fizycznego, ale również lokalne środowisko – rodzice, sportowcy, strażacy.

Warto dodać, że ten wspaniały obiekt, który powstał dzięki wspólnemu wysiłkowi samorządu, szkoły, rady rodziców, sponsorów, stowarzyszenia, ochotniczej straży pożarnej oraz klubu sportowego, wykonany jest z żywic produkowanych w Nowej Sarzynie! Teraz tylko czekamy do wiosny i oficjalnego otwarcia ścianki!

 

Dołącz do nas na Facebooku

Subskrybuj RSS

 
Copyright (c) 2008 www.nowasarzyna.eu
Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, 37-310 Nowa Sarzyna, ul.Mikołaja Kopernika 1
tel.: (17) 24 13 177, fax: (17) 24 13 111
umig@nowasarzyna.eu
Realizacja: Ideo
powered by: