Home Map Tel

Nowe mieszkania w Nowej Sarzynie!

19-03-2021

  

Samorząd Miasta i Gminy Nowa Sarzyna zamierza zawrzeć porozumienie o współpracy z Krajowym Zasobem Nieruchomości w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. System polega na budowie mieszkań z przystępnym czynszem, skierowany jest do nisko i średnio zarabiających, których nie stać na zaciągnięcie kredytu hipotetycznego. Warunkiem przystąpienia do programu jest partycypacja w kosztach budowy, w wysokości 15%. Co ważne jest to czynsz z dojściem do własności i po upływie 15 lat, rodziny staną się właścicielami mieszkań. 

Przewidywany czynsz szacowany jest na poziomie ok. 10 zł/m² plus opłaty za media (woda, wywóz odpadów, ogrzewanie, energia elektryczna i gaz) w zależności od indywidualnego zużycia. Rzeczywista stawka czynszu zostanie ustalona dopiero po wyborze wykonawcy i uzależniona będzie od kosztów realizacji inwestycji.

W ramach tej inwestycji istnieje również możliwość skorzystania z programu dopłat do czynszu z Funduszu Dopłat, które gmina może uzyskać z Banku Gospodarstwa Krajowego. Wysokość dopłat jest uzależniona od wielkości lokalu mieszkalnego i ilości zamieszkujących w nim osób.

 

Przykładowe wyliczenie dla rodziny 3-osobowej i mieszkania o powierzchni 50 m2.

– wkład partycypacyjny wynoszący 15% kosztów budowy: 30 000 zł,

- czynsz: 500,00 zł miesięcznie + opłaty za media,

- możliwa dopłata do czynszu - 242,00 zł,

- czynsz po uzyskaniu dopłaty: 500,00 zł – 242,00 zł = 258,00 zł.

W celu uzyskania dopłaty do czynszu kryterium dochodowe dla 3 osobowej rodziny i dla mieszkania 50 m2 wynosi: poniżej 8 852,00 zł netto miesięcznie.

 

Proponowaną przez Burmistrza Miasta i Gminy lokalizacją dla budynku wielorodzinnego jest teren przy ul. Konopnickiej w Nowej Sarzynie – między blokiem nr 16 i garażami. Będą to mieszkania w stanie deweloperskim.

Osoby zainteresowane przystąpieniem do programu, prosimy o wypełnienie załączonej ankiety (do pobrania poniżej) i wrzucenie jej do skrzynki podawczej w Urzędzie Miasta i Gminy, w terminie do 30 kwietnia 2021 roku lub przesłanie e-mailem na adres: umig@nowasarzyna.eu. Istnieje również możliwość wypełnienia ankiety w formularzu aktywnym (link poniżej). Zachęcamy do skorzystania z tej opcji, jako szybszej i bezpieczniejszej w obecnej sytuacji zagrożenia epidemicznego.

Ankieta pozwoli określić skalę zainteresowania ofertą wśród mieszkańców naszej gminy i z poza niej. Zebrane w ankiecie informacje będą przydatne przy opracowaniu projektu budowlanego, pozwolą ustalić potrzebną strukturę i wielkość mieszkań. Nabór osób zainteresowanych odbywać się będzie w odrębnym postepowaniu.

Więcej informacji na temat ankiety i programu można uzyskać pod nr tel. 786 100 606.

 

ANKIETA DO WYPEŁNIENIA ON-LINE

 

ANKIETA DO POBRANIA


Dołącz do nas na Facebooku

Subskrybuj RSS

 
Copyright (c) 2008 www.nowasarzyna.eu
Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, 37-310 Nowa Sarzyna, ul.Mikołaja Kopernika 1
tel.: (17) 24 13 177, fax: (17) 24 13 111
umig@nowasarzyna.eu
Realizacja: Ideo
powered by: