Home Map Tel

„Mądre leczenie to szybszy powrót do zdrowia”

16-07-2021

Gmina Nowa Sarzyna została partnerem ogólnopolskiej kampanii społecznej pn. „Mądre leczenie to szybszy powrót do zdrowia” organizowanej przez Polski Związek Producentów Leków bez Recepty we współpracy ze Stowarzyszeniem MANKO – Głosem Seniora pod patronatem honorowym Ministerstwa Zdrowia, Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.
To kolejna kampania na rzecz naszych Seniorów mająca na celu edukowanie w zakresie ochrony zdrowia. Jest to szczególnie istotne w okresie pandemii, kiedy seniorzy są w trudnej sytuacji izolacji oraz utrudnionego kontaktu z lekarzem. Kampania ma na celu wsparcie pacjentów i lekarzy w odpowiedzialnym stosowaniu i nie nadużywaniu leków.
W ramach ogólnopolskiej kampanii 250 seniorów z naszej Gminy otrzymało bezpłatne pakiety: praktyczny bloczek – wykaz przyjmowanych leków oraz pudełko na leki z podziałem na pory dnia. Pakiety zostały przekazane do Dziennego Domu Pobytu w Nowej Sarzynie, Klubów „Senior+” w Nowej Sarzynie oraz Sarzynie, a także do osób, którym świadczone są usługi opiekuńcze. Zestawy te z pewnością pozwolą na lepszą kontrolę oraz ułatwią przyjmowanie leków.
Ponadto w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowej Sarzynie dostępne są materiały edukacyjno-informacyjne dot. polipragmazji – nadużywania i niewłaściwej ordynacji leków, która może powodować ciężkie powikłania terapeutyczne.
 

Dołącz do nas na Facebooku

Subskrybuj RSS

 
Copyright (c) 2008 www.nowasarzyna.eu
Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, 37-310 Nowa Sarzyna, ul.Mikołaja Kopernika 1
tel.: (17) 24 13 177, fax: (17) 24 13 111
umig@nowasarzyna.eu
Realizacja: Ideo
powered by: