Home Map Tel

Mistrzyni Świata z Nowej Sarzyny

23-11-2021

W dniach 19-20 listopada 2021r. w Tauron Arena Kraków z udziałem prawie 700 zawodników odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin organizacji Kyokushin World Federation (KWF). Nigdy w historii Karate Kyokushin zawody tej rangi nie odbywały się w Polsce, a nawet w Europie. Była to głównie domena Japonii. W tym roku pierwszy raz w historii, w sercu Europy, w królewskim mieście Krakowie goszczono najlepszych karateków z całego globu, którzy rywalizowali o tytuł Mistrza Świata.

Ogromy sukces odniosła zawodniczka Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate Ania Szczuka z Nowej Sarzyny, która wywalczyła złoty medal i zdobyła tytuł Mistrzyni Świata tej organizacji w kategorii kumite młodzieżowców 18-21 lat.

Ania jest wychowanką Shihan Dariusza Burdy, u którego zaczęła trenować w wieku 6 lat i do tej pory nie rozstaje się z treningami, a karate jest jej pasją. Trenowała w Nowej Sarzynie i równolegle w grupie zawodniczej w Leżajsku. Obecnie Ania studiuje w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie i tam uczęszcza na treningi.

 

LKKK

Dołącz do nas na Facebooku

Subskrybuj RSS

 
Copyright (c) 2008 www.nowasarzyna.eu
Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, 37-310 Nowa Sarzyna, ul.Mikołaja Kopernika 1
tel.: (17) 24 13 177, fax: (17) 24 13 111
umig@nowasarzyna.eu
Realizacja: Ideo
powered by: