Home Map Tel

Kolejny nabór do Akademii Szkolnych Talentów zakończony, uczennica z Rudy Łańcuckiej wśród nowych uczestników

30-11-2021
Maria Gnatek
Miłosz Kubis

Wśród dziewięciu nowych uczestników unikalnego programu mentoringu edukacyjnego, prowadzonego w spółkach należących do Kulczyk Investments, znalazło się dwoje dzieci pracowników Grupy CIECH: Maria Gnatek i Miłosz Kubis. Podopieczni działającej od 2018 roku Akademii Szkolnych Talentów, wyłonieni podczas szerokiego procesu rekrutacyjnego, objęci są wyjątkowymi zajęciami edukacyjnymi, przygotowującymi ich do zdania matury i podjęcia studiów na najlepszych uczelniach w Polsce oraz za granicą. Maria Gnatek jest uczennicą drugiej klasy liceum i mieszka w Rudzie Łańcuckiej. Z kolei Miłosz Kubis rozpoczął we wrześniu naukę w liceum w Warszawie.
Nabór do tegorocznej edycji Akademii Szkolnych Talentów składał się z dwóch etapów i prowadzony był we wrześniu 2021 roku. Wśród dzieci pracowników Grupy CIECH, o dwa miejsca w programie starało się siedmioro kandydatów. Program skierowany jest do młodzieży w wieku
15-17 lat, wyróżniającej się w nauce, realizującej ciekawe pasje i dobrze posługującej się językiem angielskim.
Akademia Szkolnych Talentów powstała z inicjatywy Sebastiana Kulczyka, właściciela i Prezesa Zarządu Kulczyk Investments. Pierwszy nabór był przeprowadzony w 2018 roku wśród dzieci pracowników Grupy CIECH, kolejne - w spółkach Autrostrada Wielkopolska S.A. i Autostrada Eksploatacja S.A. W tym roku do programu dołączyła spółka KI One. Rekrutacją ponownie została objęta również Grupa CIECH.
Dotychczasowi absolwenci Akademii Szkolnych Talentów uzyskiwali doskonałe wyniki na maturze. Część z nich dostała się również na prestiżowe zagraniczne uczelnie. Wśród dzieci pracowników Grupy CIECH, w 2020 roku Liliana Jęziorska z Janikowa rozpoczęła studia biochemiczne na Uniwersytecie w Southampton, a w 2021 roku kolejnych dwóch podopiecznych podjęło naukę na uczelniach w Zurychu i Amsterdamie.
W ich ślady ma szansę pójść Maria Gnatek, uczennica drugiej klasy liceum, która mieszka w Rudzie Łańcuckiej. Tak przedstawia ją Michał Tarnowski, prezes Fundacji Nativated, operatora Akademii Szkolnych Talentów: Maria zaimponowała nam zaproponowanymi podczas rozmowy rozwiązaniami dla poprawy działania systemu edukacji, jednocześnie prezentując chęć pozytywnego wpływu na społeczeństwo. Maria deklarowała swoją wiarę w ludzkość i zasadność działania organizacji społecznych. Z Marią będziemy realizować szeroki program zajęć maturalnych z fizyki, matematyki oraz angielskiego. Ze względu na bardzo mocne podstawy w zakresie znajomości gramatyki, w programie skupiamy się na kompetencjach ustnych z native speakerem i będziemy poszerzać bardziej zaawansowane słownictwo. Jednocześnie będziemy wspierać Marię w działaniach pozaszkolnych, aby pokazać podopiecznej, jak sama może angażować się i prowadzić akcje społeczne.
- Po sukcesach Liliany, Marcela czy Radka, czas na kolejnych ambitnych i uzdolnionych młodych ludzi, wstępujących do Akademii Szkolnych Talentów. Mam nadzieję, że Maria i Miłosz podążą śladem starszych kolegów i spełnią swoje marzenia. Mentoring edukacyjny to jedna z najlepszych inwestycji w budowę kapitału społecznego – kluczowego elementu nowoczesnego, zorientowanego na rozwój społeczeństwa. Dodatkowo, Akademia pozwala młodym ludziom poznać wymogi i standardy nauczania w najbardziej uznanych systemach edukacyjnych świata - mówi Dawid Jakubowicz, Prezes Zarządu CIECH S.A.
Operatorem programu jest Fundacja Nativated, która opracowuje uczestnikom Akademii indywidualne plany rozwoju, uwzględniające wiele wymiarów – akademicki, naukowy, sportowy, artystyczny, językowy czy wolontariacki. Fundacja zapewnia uczniom systematyczne zajęcia w języku polskim oraz angielskim, a także konsultacje ze studentami i absolwentami najlepszych światowych uczelni, które prowadzone są w trybie online za pomocą komunikatora wideo Nativated.

 

źródło: Grupa CIECH

Dołącz do nas na Facebooku

Subskrybuj RSS

 
Copyright (c) 2008 www.nowasarzyna.eu
Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, 37-310 Nowa Sarzyna, ul.Mikołaja Kopernika 1
tel.: (17) 24 13 177, fax: (17) 24 13 111
umig@nowasarzyna.eu
Realizacja: Ideo
powered by: