Home Map Tel
Subskrybuj RSS

Jak Dzieci Widzą Nową Sarzynę – czyli Rozstrzygnięcie Konkursu ” Moje Miasto”

12-06-2008

W konkursie wzięło udział siedem szkół, które zaprezentowały sto prac plastycznych i jedną literacką. Najwięcej rysunków, bo aż 65, wykonały dzieci ze szkoły podstawowej w Nowej Sarzynie. Komisja konkursowa w składzie Anna Głuszek-Cebula, Olga Wziątka i Bogusław Rup, postanowiła uhonorować równorzędnymi nagrodami 30 uczniów. Oto laureaci: ze Szkoły Podstawowej w Nowej Sarzynie: Ewelina Baran, Natalia Burek, Klaudia Gilarska, Alicja Gnatek, Arkadiusz Konik, Urszula Kopacz, Angelika Kozyra, Sara Kusy, Hubert Mędrek, Aleksandra Mołodecka, Natalia Osipa, Maciej Pikor, Magdalena Puchalska, Kamil Rogala, Bartosz Sadowy, Paulina Staroń, Barbara Szczepanowska, Wiktor Tokarz, Katarzyna Zapart; ze Szkoły Podstawowej w Łętowni: Klaudia Klocek, Dawid Łyko, Patrycja Sztaba i Kacper Panek; ze Szkoły Podstawowej w Rudzie Łańcuckiej: Angelika Bajda, Mateusz Kulec i Piotr Michna; ze Szkoły Podstawowej w Sarzynie – Patrycja Przybysz; z Gimnazjum w Sarzynie - Anna Pietraszek, zaś ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Woli Zarczyckiej – kolejno - Paulina Kamieniak i Anna Klimek. Nagrody (oczywiście książkowe) zostały wręczone laureatom wraz z pamiątkowymi dyplomami, podczas otwarcia w bibliotece wystawy pokonkursowej. W spotkaniu uczestniczyli również nauczyciele opiekujący się młodymi artystami. Na ich ręce złożono pisemne podziękowania za przygotowanie uczestników konkursu. Po obejrzeniu wystawy swych prac, laureaci zobaczyli film o Nowej Sarzynie, zrealizowany przez Nowosarzyńską Telewizję Kablową. Następnie odpowiadali na pytania związane z historią i dniem dzisiejszym miasta.
Serdecznie dziękujemy sponsorom nagród, a byli nimi: Firma Handlowa Exlibris oraz Księgarnia Werset z No-wej Sarzyny, z którą biblioteka od wielu lat współpracuje. Dziękujemy również nauczycielom, którzy przygotowali dzieci i młodzież.
Konkurs został ogłoszony po raz czwarty. W poprzednich edycjach wzięło udział łącznie 694 uczniów: część w konkursach plastycznych, część w literackich. Napisali wspaniałe wiersze i inne utwory o naszym mieście, z których powstały, szeroko rozpowszechniane, zbiorki. Na konkurs tegoroczny wpłynął tylko jeden wiersz Kacpra Panka z Łętowni. Czwartego zbiorku więc nie będzie, a szkoda. Następny konkurs dopiero za pięć lat.
 

Dołącz do nas na Facebooku


 
Copyright (c) 2008 www.nowasarzyna.eu
Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, 37-310 Nowa Sarzyna, ul.Mikołaja Kopernika 1
tel.: (17) 24 13 177, fax: (17) 24 13 111
umig@nowasarzyna.eu
Realizacja: Ideo
powered by: