Home Map Tel
Subskrybuj RSS

Grudzień i Agratine w Nowej Sarzynie

17-06-2008

"Poloneza czas zacząć"- powiedział jeden z artystów przed wejściem na scenę.
I tak Polonezem W. Kilara napisanym do filmu "Pan Tadeusz" rozpoczął się kolejny koncert zorganizowany w ramach obchodów 35 lecia nadania praw miejskich Nowej Sarzynie.
Co prawda publiczność nie tańczyła, ale za to z uniesieniem wysłuchała utworu wygranego na cymbałach koncertowych przez Georgija Agratine, któremu przy fortepianie towarzyszył Robert Grudzień.
Po pierwszych brawach prowadząca koncert M. Czechowicz powitała nowosarzyńską publiczność, zaproszonych gości i władze miasta po czym przybliżyła sylwetki artystyczne obydwu muzyków.
Robert Grudzień to twórca Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Leżajskiej Bazylice Ojców Bernardynów, organista, klawesynista i pianista. Honorowy obywatel miasta Leżajska i Stalowej Woli, dyrektor Fundacji im. Mikołaja z Radomia, producent wielu prestiżowych widowisk teatralnych i muzycznych z udziałem światowej sławy artystów.
Georgij Agratine jest profesorem Akademii Muzycznej w Kijowie. Kompozytor, dyrygent, skrzypek, wirtuoz gry na aerofonach wargowych takich jak: fletnia Pana, okaryna, sopiłka, talinka, ale również mistrz w grze na cymbałach koncertowych, który sztukę gry na instrumentach ludowych opanowywał od najmłodszych lat pod bacznym okiem profesora Fiodora Kaptari twórcy zespołu instrumentów folklorystycznych.
    Obaj artyści stale koncertują. Mają na koncie wiele nagrań radiowych i telewizyjnych, współpracują ze sobą 10 lat. Owocem ich wspólnej pracy jest m.in. promowana na jubileuszowym koncercie płyta zatytułowana "W hołdzie Janowi Pawłowi II", z której to program nowosarzyńska publiczność miała okazję wysłuchać na żywo.
Koncert ze względu na różnorodność utworów i ich interpretację był bardzo interesujący ale ogromne wrażenie na słuchaczach -co niewątpliwie dało się zauważyć- wywołało brzmienie fletni Pana.
    - "Po około półrocznym oczekiwaniu udało mi się zrealizować zaproszenie do Nowej Sarzyny znakomitych artystów muzyków i przyjaciół" - na zakończenie powiedział dyrektor OK. Bogusław Rup dziekując w swoim imieniu jak również w imieniu burmistrza Miasta i Gminy Nowa Sarzyna Roberta Gnatka za wspaniały koncert.
Pan dyrektor również podziękował za pomoc sponsorom tego projektu Zakładom Chemicznym Organika-Sarzyna S.A jak również Grupie Żywiec S.A Browarowi Leżajsk.
 

Dołącz do nas na Facebooku


 
Copyright (c) 2008 www.nowasarzyna.eu
Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, 37-310 Nowa Sarzyna, ul.Mikołaja Kopernika 1
tel.: (17) 24 13 177, fax: (17) 24 13 111
umig@nowasarzyna.eu
Realizacja: Ideo
powered by: