Home Map Tel
Subskrybuj RSS

Uroczystość otwarcia kompleksu

14-02-2013

Na kilka dni przed rozpoczęciem ferii zimowych, w czwartek 7 lutego br. odbyła się uroczystość otwarcia kompleksu sportowego „Moje Boisko – Orlik 2012”, który został wybudowany obok Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Sarzynie.  Po poświęceniu obiektu przez ks. proboszcza Kazimierza Kawę, aktu przecięcia wstęgi dokonali: Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna Jerzy Paul, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Zygmunt Cholewiński, Starosta Leżajski Jan Kida, Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Kurlej oraz dyrektor MOSiR-u Zdzisław Makowiecki. 
Dalsze uroczystości miały miejsce w auli Gimnazjum w Nowej Sarzynie. Wśród osób, które przyjęły zaproszenie znaleźli się samorządowcy wojewódzcy, powiatowi i gminni, przedstawiciele firm i instytucji, dyrektorzy szkół i jednostek organizacyjnych gminy. Wszystkich zgromadzonych przywitał burmistrz Jerzy Paul, który w swoim wystąpieniu przybliżył szczegóły inwestycji oraz podziękował instytucjom i firmom współfinansującym budowę „Orlika”, a także wykonawcy, inspektorowi nadzoru i pracownikom referatu inwestycji. 
Wybudowanie „Orlika” to kolejny krok w stronę dostosowania infrastruktury sportowej do najwyższych, europejskich standardów. Nowe boiska podniosą atrakcyjność naszej miejscowości, a młodemu pokoleniu dadzą szansę na rozwój sportowy i na zagospodarowanie wolnego czasu. Moim Marzeniem jest, aby te boiska stały się miejscem integracji mieszkańców, klubów i organizacji sportowych z naszej gminy. Aby służyły jak najlepiej całej naszej społeczności. Mam również nadzieje, że ten piękny kompleks w centrum miasta zachęci osoby w każdym wieku do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i przekona wszystkich nieprzekonanych, że sport to zdrowie – powiedział burmistrz.
Następnie głos zabierali zaproszeni goście. Wicemarszałek Zygmunt Cholewiński pogratulował mieszkańcom gminy wspaniałego obiektu sportowego oraz burmistrzowi skuteczności w pozyskiwaniu środków unijnych i krajowych na zadania inwestycyjne. Gratulacje złożyli także starosta Jan Kida oraz w imieniu dyrektorów szkół Lesław Marciniak.
Na zakończenie uczniowie Gimnazjum oraz Szkół Podstawowych w Nowej Sarzynie i Rudzie Łańcuckiej zaprezentowali bogaty program artystyczny, w którym znalazły się występy wokalne, pokaz karate, akrobacje cheerleaderek oraz sceny nawiązujące do starożytnych wartości olimpijskich.

 

FOTOGALERIA Z UROCZYSTOŚCI - ZOBACZ TUTAJ

Dołącz do nas na Facebooku


 
Copyright (c) 2008 www.nowasarzyna.eu
Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, 37-310 Nowa Sarzyna, ul.Mikołaja Kopernika 1
tel.: (17) 24 13 177, fax: (17) 24 13 111
umig@nowasarzyna.eu
Realizacja: Ideo
powered by: